EST | ENG


  firmast
  kliendile
  rahulolugarantii
  uudised
  meeskond
  tule tööle
  tehtud tööd
  vormiriided
  useful4waiter
     
     
     
   

uudised


12.11.2011
Waiteri teenindajad võistlustel üliedukad!

AK2011

2-3.novembril toimusid Toidumessi raames traditsioonilised Eesti kelnerite meistrivõistlused tiitlitele Noor Teenindaja 2011 ja Aasta Kelner 2011. Teie Kelneri poolt hoiti pöidlaid lausa neljale võistlejale - tegevkelnerite võistlusklassis Kairi Normakule ja Tiiu Parmule ning noorteklassis Merlyn Kallastele ja meie värskele praktikandile Evelin Ütt-Üttile.

Selle aasta võistlused olid korraldajatele erakordsed, kuna osales rekordarv võistlejaid - 32. Lisaks oli rahvusvahelisust võistlustele lisamas esimene välisvõistleja - Lätist. Kontseptsiooni osas korrati eelmisel aastal edukaks osutunud võistlusformaati, kus esimesel päeval testiti erinevaid teadmisi-oskusi ning teisel päeval tuli katta laud ning teenindada kliente.

Võistlusosad esimesel päeval olid teooriatest, töövahendite tundmine, veini viinamarjasortide äratundmine (noortel veinietiketi tundmine), salvrättide voltimine, veini täpsusvalamine ning espressomasinaga kohvijookide valmistamine. Päev oli sisutihe ja võistlejate rohkuse tõttu ka pikk, kuid kõik pidasid kenasti vastu.

Teisel päeval pidid võistlejad katma piduliku lõunasöögilaua kahele külalisele, menüüs oli supp ja dessert. Vastavalt võistlusülesandele tuli supp serveerida tirinast ning desserdi, milleks oli flambeeritud pirn, pidid võistlejad ise oma klientide silme all valmis tegema. Samuti tuli toidu kõrvale valida ja serveerida sobivad joogid. Lisaks tehnilistele oskustele oli selle päeva märksõnaks suhtlemisoskus - mis on tegelikult teenindaja üks olulisemaid omadusi.

Kohtunikekogusse kuulusid oma ala professionaalid Eestist, Soomest ja Lätist.

Tulemused olid Teie Kelneri jaoks suurepärased - kõik neli neiut saavutasid auhinnalised kohad:

Tiiu Parm - I koht tegevkelnerite seas, pärjati tiitliga Aasta Kelner 2011. Lisaks parim teooriatest, parim töövahendite tundja, parim eelkate, parim teenindustehnika, parim supiserveerija, parim flambeerija, korrektseim töövorm ning parim suhtleja.

Kairi Normak - III koht tegevkelnerite seas. Lisaks parim salvrätikute voltija, parim veini täpsusvalaja ning parim kohvivalmistaja.

Merlyn Kallaste - I koht noorteenindajate seas, pärjati tiitliga Noor Teenindaja 2011. Lisaks parim teooriatest, parim eelkate, parim joogiserveerija ning korrektseim töövorm.

Evelin Ütt-Ütti - II koht noorteenindajate seas. Lisaks parim töövahendite tundja, parim veinietiketilugeja ja parim suhtleja.

Palju õnne meie võitjatele ja suured tänud kõikidele toetajatele!

Rohkem infot ja pilte leiab Eesti Kelnerite ja Ettekandjate Liidu kodulehelt: www.kelner.ee« tagasi