EST | ENG


  firmast
  kliendile
  rahulolugarantii
  uudised
  meeskond
  tule tööle
  tehtud tööd
  vormiriided
  useful4waiter
     
     
     
   

uudised


13.05.2011
Soome noorte kutsemeistrivõistlused Kuopios

Taitaja2011

Allan Vainu, Tiiu Parm ja Kairi Normak viibisid 3-5.maini Soomes Kuopio linnas, kus toimusid üleriigilised noorte kutsemeistrivõistlused. Võistlustel oli esindatud väga palju erinevaid erialasid ning mastaapsus sarnanes EuroSkills'iga. Waiter'id käisid loomulikult vaatamas kelnerite kutsevõistlusi. Sellel aastal kuulus Allan ise ka ekspertide hulka ning sai anda oma hinnangu võistlejate oskustele.

Kelnerite võistlused toimusid kolmel päeval. Esimesel päeval tuli võistlejatel järgida Sokos hotellides asuva restoranikesti Fransmanni kontseptsiooni. Eelnevalt tuli ära õppida sellele restoranile omane lauakatmisviis ja teenindusstandardid. Korraga teenindati kahte lauda. Teisel päeval oli fine dining'u osa, kus tuli kasutada erinevaid serveerimistehnikaid nagu silver service ja gueridon service. Suhtluskeeleks oli sel päeval inglise keel, mida ka eraldi hinnati. Kolmandal päeval tuli kelneritel valmistada kokteile.

Sel aastal võeti Soomes kasutusele ka uus võistlusmoodul - veini täpsusvalamine, mille eeskujuks on neile olnud Eesti kelnerivõistlused.

Kõik võistlejad olid väga heal tasemel, erinevate Soome piirkondade parimad ja väga hästi ettevalmistunud, tuldi võitma. Võistlus oli põnev ja hästi organiseeritud. Kindlasti saime ka meie ideid ja mõtteid, mida soomlastelt õppida ning kasutada järgmistel kelnerivõistlustel.

Loodetavasti on selle külaskäiguga tehtud üks samm lähemale heale ning sõbralikule koostööle Eesti ja Soome teeninduseriala inimeste vahel.« tagasi