EST | ENG


  firmast
  kliendile
  rahulolugarantii
  uudised
  meeskond
  tule tööle
  tehtud tööd
  vormiriided
  useful4waiter
     
     
     
   

uudised


28.12.2010
EuroSkills 2010 Lissabonis

ES2010

Detsembri alguses toimusid Portugalis Lissabonis järjekordsed Euroopa noorte kutsemeistrivõistlused EuroSkills, kus esindatud 50 erinevat kutseala. Eesti võttis osa 20-liikmelise võistkonnaga, sealhulgas ka toitlustuserialad kokk ja kelner.

Kelnerite võistlusel oli kokku võistlejaid 17 Euroopa riigist ja võistlus ise kestis 3 päeva. Esimesel päeval pandi osalejad proovile flambeerimises, viinamarjasortide äratundmises ning suupistete serveerimises gueridon-teenindusena. Teise võistluspäeva märksõnadeks olid kokteilid ja silver service ehk siis oli vaja teha kokteile erinevate tehnikatega ning külalistele serveerida 4-käiguline pidulik lõunasöök, millest iga käik oli erineva serveerimisviisiga. Viimasel päeval volditi salvrätikuid, pimetestiti kangeid alkohole ning näidati oma oskusi terve pardiprae lahtilõikamises ning serveerimises. Läbivalt hinnati võistlejate lauakatmis- ja tehnilisi oskusi ning loomulikult suhtlemist klientide, kohtunike, meeskonnakaaslasest koka ning ka teiste võistlejatega.

Kuna võistlejaid oli üle kogu Euroopa, siis paistsid silma ka kultuurilised erinevused kogu võistluse käigus - lõunapoolsemate riikide esindajad olid vabad ja mõnusad suhtlejad ning tegid kõike niiöelda "lahtise käega". Põhjapoolsemate maade teenindajad olid tugevamad tehnilisest küljest ning detailides täpsemad, kuid veidi reserveeritumad suhtluses. Oma individuaalne eripära oli muidugi iga riigi esindajal.

Kokkuvõttes saavutasid esikolmikukohad Austria, Norra ja Soome neiud, neile järgnesid tihedas konkurentsis Hispaania, Sloveenia ja Läti. Eesti võistleja Juri Pütsepp oli 11-s.

Erialaspetsialistina oli EuroSkillsil Eesti kelnerieksperdiks Allan Vainu, kes eelnevalt viis läbi Eesti kelnerivõistleja treeninguid ning kohapeal oli tal suurepärane võimalus olla kohtunikuks. EuroSkillsi käisid omal käel vaatamas ka entusiastlikud waiterid Tiiu, Kairi ja Merlyn, kes ise samuti edukalt erinevatel kelnerivõistlustel osalenud - Tiiu Noor Teenindaja 2008 I koht ja Aasta Kelner 2009 II koht, Kairi Noor Teenindaja 2010 I koht ja Merlyn Noor Teenindaja 2010 II koht.

www.euroskills2010.pt« tagasi